Médiá

Budík náš každodenný alebo Nech ráno nebolí

Budík náš každodenný alebo Nech ráno nebolí

Je skoré ráno. Tma. Teplo, vyhriata posteľ a....budík. Vy sa z polospánku načiahnete po mobile a dôjde Vám, že sa do dvoch minút budete musieť pozbierať a postaviť na nohy. Pretočíte sa na druhý bok a nastavíte päť odkladov tak, že si po poslednom zazvonení ledva stihnete vyčistiť zuby počas behu na autobus. Alebo, ďalšie ráno s rovnakým začiatkom, ale vstanete hneď na prvé zazvonenie s neprekonateľnou nenávisťou k celému svetu. Alebo skrátka ani nezaregistrujete, že sa ...  viac »

Štyri AuJobáčky a tri najčastejšie otázky

Štyri AuJobáčky a tri najčastejšie otázky

Náš Aujob má za sebou 15 úspešných rokov a náš pán riaditeľ nám už prezradil v čom vidí jeho úspech. Za úspechom spoločnosti, či už väčšej alebo menšej, stoja hlavne ľudia, ktorí ju tvoria. Radi by sme Vám preto predstavili naše štyri aujobáčky, ktoré to už nejaký ten piatok s AuJob ťahajú. Vybrali sme tri najčastejšie otázky, s ktorými sa najčastejšie stretávajú, či už zo strany klientov alebo aj známych  Peťka/ HR konzultant1.         Aké je ...  viac »

AuJob oslávil 15 rokov!

AuJob oslávil 15 rokov!

„Úspech AuJobu má na svedomí tím kvalitných ľudí pracujúcich v AuJobe počas celých pätnástich rokov“, uviedol pri príležitosti 15. výročia AuJobu generálny riaditeľ, pán Peter Ulbrik.Naša personálna agentúra oslavovala 4.6.2019 svoje pätnáste narodeniny. Pri tejto výnimočnej príležitosti sme sa spolu so starými AuJobákmi a našimi váženými klientmi stretli na príjemnej coctail párty. Osláviť to s nami prišlo viac ako 50 priaznivcov, za čo sme nesmierne vďační.Oslava jubilea pokračovala do neskorých nočných hodín ...  viac »

Štúdium či práca? A čo takto oboje?

Štúdium či práca? A čo takto oboje?

Každý z nás bol niekedy študent. Hovorí sa, že je to najkrajšie obdobie v živote, kedy sme mladí, plní energie, nádejí a svet je gombička. Samozrejme, štúdium a písanie záverečných prác zaberie určitý čas, no okrem toho majú študenti dostatok voľného času. Ako ho teda efektívne využiť?Študentov, ktorí pracujú už počas školy každým rokom pribúda. Niektorí (študenti) sa rozhodnú pracovať kvôli pocitu samostatnosti, či privyrobeniu si na cestovanie a zábavu a iných k tomu núti finančná situácia. ...  viac »

Ako sa správne obliecť na pohovor – Dress Code z pohľadu recruiterky

Ako sa správne obliecť na pohovor – Dress Code z pohľadu recruiterky

Prvý dojem je najdôležitejší a zostane v nás najdlhšie. Tomuto sa nevyhneme ani na pracovnom pohovore. Či idete na pohovor do personálnej agentúry alebo priamo do spoločnosti, verte mi keď poviem, že si personalista bude okrem Vašich pracovných skúseností všímať aj Váš výzor. Tým, že si ráno v deň pohovoru dáme viac záležať na tom, v čom vyjdeme z bytu, môžeme personalistovi našepkať, že nám na tejto práci a firme záleží.Teraz sa pýtate, čo si máte obliecť ...  viac »

IT a MY, headhunteri

IT a MY, headhunteri

V dnešnej dobe je IT bežnou súčasťou každej väčšej, ale aj menšej spoločnosti. My nie sme žiadnou výnimkou a v rámci AuJobu máme svoj vlastný tím zameraný na IT. V určitej miere to samozrejme ovplyvňuje aj fakt, že v IT  sa „točí najviac prachov“ a rovnako aj narastajúca potreba spoločností po technických expertoch. Pre nás, ako pre ľudí zo sveta ľudských zdrojov je preto dôležité rozumieť potrebe zamestnancov, ale aj zamestnávateľov. Bez dobrého základu to však ...  viac »

„Feedback je dar “

„Feedback je dar “

Feedback sem, spätná väzba tam. Ak sa s týmito slovami nestretnem aspoň raz počas dňa, akoby ten deň ani nebol plnohodnotný. Ale aj napriek tomu, že som tohto slova presýtená stále mám pocit, že neviem čo poriadne znamená. Fenomén feedbacku považujem za skvelý priestor na sebarozvoj, no zároveň ponúka možnosti odbornejšieho, výskumného pohľadu.Čo je spätná väzba?V krátkosti by som nadviazala na prednášku UX Fóra - FEEDBACK, ako spoločne rásť, ktorej sme ...  viac »

6 rokov v 3 minútach

6 rokov v 3 minútach

Blíži sa mojich 6 rokov v AuJobe. Za ten čas sa určite veľa zmenilo. Agentúra má svoju dynamiku a nenechá Vás spať na vavrínoch. Je to jedna z vecí, čo ma tu ťahá stále vpred. Už počas štúdia som mala k HR blízko, len mi nikdy nenapadlo, že práve prostredie agentúry mi tak sadne. Ekonomická univerzita mi k tomu dodala základ. Aj keď mnohí váhajú nad kvalitou slovenského štúdia, má niečo ...  viac »

Elenka v ríši HR

Elenka v ríši HR

„Naša agentúra funguje tak, že uchádzačov na danú pozíciu vyberáme z databázy, alebo zo životopisov, ktoré k nám prídu ako reakcia na zverejnený inzerát. V prvom rade by som chcela povedať, že životopis je naozaj prezentácia človeka a na základe toho, ako je napísaný, selektujeme.Treba si dať na ňom naozaj záležať. Ceníme si originalitu, samozrejme, nemal by obsahovať gramatické chyby a čo sa týka rozsahu, je dobré zvoliť zlatý stred – ani príliš dlhý, ale rozhodne nie ...  viac »

Prvé dni v AuJobe

Prvé dni v AuJobe

Nedávno sa naša kolegyňa Mirka podelila o svoju skúsenosť s pohovorom a to ma inšpirovalo k tomu, aby som sa s Vami podelila aj ja o svoje pocity z prvých dní v AuJobe.Nečakala som, že hneď na pohovore budem prijatá.  Predstavovala som si, že ma šéf hneď príjme a ja začnem novú kapitolu svojho života, ale nemyslela som si, že sa to naozaj stane. Nie nadarmo sa oplatí veriť  v THE SECRET (ale netreba podceňovať prípravu! ...  viac »

Prečo sa ľudia boja pohovorov?

Prečo sa ľudia boja pohovorov?

Ľudia majú rôzne skúsenosti z pohovorov – dobré zlé, ale sú aj takí, ktorí nemajú žiadne a predsa sa pohovoru boja. To bol aj môj prípad.  Vedela som, že najbližšie tri roky, pokým skončím školu, sa musím rozhýbať a nájsť si nejakú prácu v odbore. Študujem pracovnú psychológiu, takže smer bol jasný - HR. V práci som však mala svoje teplé miestočko, dobrých kolegov, len čiastočnú zodpovednosť, ale hlavne veľa času pre ...  viac »


Warning: DOMDocument::loadHTML() [domdocument.loadhtml]: Tag article invalid in Entity, line: 1 in /home/html/aujob.sk/public_html/defines/init.php on line 164

Warning: DOMDocument::loadHTML() [domdocument.loadhtml]: Tag article invalid in Entity, line: 1 in /home/html/aujob.sk/public_html/defines/init.php on line 164
Hľadanie kvalitných ľudí je detektívka

Hľadanie kvalitných ľudí je detektívka

 Riaditeľ personálnej agentúry AuJob upozorňuje, že pri pohovoroch sa musí snažiť aj zamestnávateľ. Zdroj: Pavol FuntálUlbrikovci pokračujú v rodinnom biznise. Vedú vlastnú personálnu agentúru na Slovensku. „Veľa sme pracovali, aj dvadsať hodín denne. Vieme sa podporovať, najmä manželka mňa. Človek má, samozrejme, sem-tam tendenciu vyhorieť, a preto je príjemné mať pri sebe niekoho absolútne lojálneho, kto ho vie podporiť,“ hovorí Peter Ulbrik, konateľ firmy AuJob. Brat sa nepridalTo, že sú v rodinnej ...  viac »

Sme pre Vás atraktívny zamestnávateľ ?

Sme pre Vás atraktívny zamestnávateľ ?

Milí fanúšikovia našej stránky, priatelia, kandidáti a klienti.Tak ako minulý rok, tak aj tento prebieha anketa najzamestnávateľ roka 2016 a my sme boli nominovaní medzi personálnymi agentúrami.Ešte raz Vám chceme poďakovať za 3. miesto v tomto rebríčku za rok 2015 a dúfame, že sme Vašu dôveru prehĺbili a budete za nás hlasovať aj tento rok.Toto ocenenie má pre nás veľký význam, pretože nám potvrdzuje význam našej filozofie a to poskytovať kvalitné ...  viac »

Pracovných ponúk pribúda. Firmy sú však opatrné. (14.01.2015)

„Očakávame, že evidovaná miera nezamestnanosti do konca roka 2015 klesne na 11,8 percenta. V letných mesiacoch, pre ktoré sú typické sezónne práce, by miera nezamestnanosti mohla poklesnúť aj bližšie k úrovni 11,5 percenta. Napriek celkovému poklesu miery nezamestnanosti však nepredpokladáme, že by sa začali výraznejšie stierať rozdiely medzi jednotlivými regiónmi,“ komentuje analytička Poštovej banky Jana Glasová.Firmy začínajú obsadzovať miesta aj na obchodnícke pozície. Zamestnávatelia takisto dlhodobo potrebujú elektrikárov, zváračov, operátorov CNC strojov či vodičov vysokozdvižných ...  viac »

Finalista Recruit Rank awards 2015

Finalista Recruit Rank awards 2015

V oblasti personalistiky sa uskutočnil  8. ročník udeľovania cien RecruitRank Awards 2015 za najlepšie výberové procesy na základe hodnotení uchádzačov o zamestnanie. Ocenenie RecruitRank Awards je každoročne udelené personálnym agentúram a firmám s najlepšie hodnotenými výberovými procesmi na základe priamej spätnej väzby od uchádzačov za rok 2015. AuJob sa stal finalistom tohto ročníka spomedzi veľkých personálnych agentúr.  viac »

Sme nominovaní na Naj zamestnávateľa roka 2015.

Sme nominovaní na Naj zamestnávateľa roka 2015.

Pre rok 2015 sme boli nominovaní v kategórii "Personálne poradenstvo". Vyjadri svoj názor a hlasuj za najatraktívnejšieho zamestnávateľa.Prečo by sme sa práve my mali stať Najatraktívnejším zamestnávateľom ?      Každý strávi drvivú väčšinu svojho produktívneho života v práci a preto dbáme na to, aby sa naši zamestnanci cítili u nás v maximálnej miere príjemne. Ku každému zamestnancovi má firma od začiatku osobitný prístup. Úvodné školenie má zabezpečiť, aby náš ...  viac »

Článok v HN: IT brandža stále hľadá ľudí. Chýba kvalita (09.04.2014)

Článok v HN: IT brandža stále hľadá ľudí. Chýba kvalita (09.04.2014)

Pokiaľ máte schopnosti a chcete sa zamestnať ako IT odborník, o prácu sa dnes obávať pravdepodobne nemusíte. Napriek tomu sa však trh vyvíja rýchlym tempom, a preto sme zisťovali, ako sú na tom slovenskí IT špecialisti a kam sa uberajú naše firmy.Trendom je napríklad práca na kontrakt či s vlastnou živnosťou, respektíve firmou. Šancu dostane aj šikovný človek bez skúseností, hoci tie sú obrovskou výhodou. Aj slovenské firmy si dnes čoraz viac všímajú odborné certifikáty. ...  viac »

S mobilom aj do postele. Také sú očakávania zamestnávateľov (2014)

Čakajú nás tento rok zmeny v spôsobe prijímania ľúdí? Čo hovoria trendy?Firmy a aj personálne agentúry čoraz viac využívajú sociálne siete na vyhľadávanie kandidátov  ako LinkedIn a Facebook. No postupne sa pridávajú aj Twitter a Xing. Rovnako vnímam aj oveľa častejšie využívanie modelových situácii a Assesment Centier, naopak menej sa využívajú klasické psychologické testy.Ako sa menia požiadavky na zamestnancov? Dôraz sa viac kladie na osobnosť. Firmy pozerajú viac na povahové vlastnosti ...  viac »

10. výročie

10. výročie

Podľa mnohých je číslo 10 znakom šťastia. Spája rozhodnosť, ktorú má jednotka, vyvažuje starosť, ktorú prináša nula. Tvorí tak most cez všetky prekážky a vedie k cieľu. Pre nás znamená 10 rokov našej existencie ešte viac – je to 120 mesiacov, 520 týždňov, 3650 dní, 87600 hodín, 5.256.000 minút, ktoré s radosťou a ochotne venujeme Vašej práci.Za ten čas sme mnoho vecí posunuli vpred. Niečo však zostalo nezmenené - sme naďalej dôkladní, ...  viac »

Sme v Top

Sme v Top

Jedná sa o kategóriu Veľké personálne agentúry za posledný vyhodnotený rok. Hodnotenie vychádza zo spätnej väzby kandidátov, ktorí reagovali na ponuky zverejnené na portáli Profesia.sk v priebehu celého kalendárneho roka. Ďakujeme Vám za takúto spätnú väzbu a veríme, že s našimi službami budete aj naďalej spokojní.  viac »

Personalisti kontra Facebook a LinkedIn. Vieme, ako preverujú uchádzačov (2013)

Personalisti kontra Facebook a LinkedIn. Vieme, ako preverujú uchádzačov (2013)

Prvotné informácie o kandidátovi si niektorí personalisti zisťujú pred kontaktovaním alebo osobným stretnutím, iní až po pohovore. Všetci však odporúčajú, aby uchádzači zdieľali „nevhodné“ fotky, statusy a iné príspevky na sociálnych sieťach iba so svojimi priateľmi.  Pavol Zuffa- obchodný riaditeľ AuJobIgor Wiedermann- PP Consultant AdeccoMartina Čizmadiová- Managing director ZenithPeople Consulting Preverujete si kandidáta, ktorý k vám príde na pracovný pohovor na sociálnej sieti? Pred pohovorom alebo po pracovnom pohovore?  Pavol Zuffa, obchodný riaditeľ AuJob: Nielen ...  viac »

Buďte Smart!

Buďte Smart!

Hľadá si Váš známy prácu? Pošlite nám jeho CV. Ak ho zamestnáme, dostanete auto na dva týždne. S plnou nádržou! Jazdiť na SMARTE je Smart  viac »

Ako si nájsť prácu? Radí skúsený personalista (2013)

Ako si nájsť prácu? Radí skúsený personalista (2013)

Máte niekoľkoročné pracovné skúsenosti, ale stále nemáte prácu? Alebo túžite pracovať v inom odvetví než ste študovali alebo doteraz pracovali? Užitočné rady ohľadom práce vám minulý týždeň priniesol v online rozhovore na portáli KarieraInfo.sk Pavol Zuffa z personálnej agentúry AuJob. My vám z tohto rozhovoru vyberáme najzaujímavejšie témy a jeho rady. Práca v inom odvetvíNájsť prácu v inom odvetví po niekoľkoročných skúsenostiach s inou prácou nie je ľahké, ale nie je to nemožné. Stačí ...  viac »

„Vysoká nezamestnanosť? Pre mňa to neplatí, práca si ma nájde sama...“ (2013)

„Vysoká nezamestnanosť? Pre mňa to neplatí, práca si ma nájde sama...“ (2013)

Pokiaľ si to vieš povedať aj ty, patríš do užšieho kruhu ľudí s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti, po ktorej je v súčasnosti dopyt. Môžeš byť šikovným programátorom s množstvom úspešných projektov za sebou. Alebo si špecialistom v logistike, vo farma priemysle, máš dlhoročné manažérske skúsenosti, dobré jazykové znalosti, či dobré kontakty na dobrých miestach...Alebo môžeš byť čerstvým absolventom vysokej školy, kde ti už od začiatku popri matematických vzorcoch vštepovali aj vzorec: ukončíš školu = zamestnávatelia ...  viac »

Aj na IT-čkára často príde... (2013)

Máte pocit, že svoje remeslo ovládate dobre? Máte v rukách niekoľko programovacích jazykov a v hlave množstvo ďalších technológií? To je vynikajúce. Vynikajúci predpoklad pre to, aby Vás potenciálny zamestnávateľ na voľnú pozíciu prijal. Pri tomto silne dopytovanom remesle je však potrebné mať ešte niečo. Zručnosť, ktorú si takmer každý renomovaný zamestnávateľ od Vás vyžiada – vedieť o svojom remesle aj niečo zrozumiteľne povedať. Vedieť spolupracovať v tíme, tzn. v tíme aj komunikovať. Práve to, na ...  viac »

Pavol Žuffa bol online: Potrebujete sa odlíšiť od ostatných! (karierainfo.zoznam.sk, 2013)

Pavol Žuffa bol online: Potrebujete sa odlíšiť od ostatných! (karierainfo.zoznam.sk, 2013)

Ak patríte medzi kandidátov, ktorí si už dlhší čas hľadajú prácu, nezúfajte. Pokiaľ sa zameriate na svoje prekážky, tak neuspejete. Vyzdvihnite svoje kvality a predchádzajúce skúsenosti. Potrebujete sa odlíšiť od ostatných ľudí, ktorí sa hlásia na rovnakú pozíciu ako vy. Prispôsobte svoj životopis na konkrétnu pozíciu, radí Pavol Zuffa, obchodný riaditeľ personálnej agentúry AuJob. Pracovná agentúra AuJob sa zameriava na vyhľadávanie a headhunting najvhodnejších kandidátov pre vyššie pracovné pozície, medzi ktoré sa ...  viac »

Má HR business potenciál? (2013)

Pred niekoľkými dňami som sa stretol s názorom človeka, manažéra obchodnej skupiny v poisťovníckej spoločnosti: „...tá vaša práca v HR je aj zaujímavá. Ale za tie peniaze by ste ma nikdy nepresvedčili ju robiť.“ Má pravdu. HR business vo všeobecnosti nie je na Slovensku oceňované vysoko- priemerne na 782 Eur. Aspoň nie tak, ako sú IT pozície, či pozície finančných a obchodných manažérov, keď sa pozrieme na analýzy z niekoľkých rokov dozadu (viď Plat ...  viac »

Brigáda alebo stáž? Študenti privítajú radšej zárobok (2012)

Brigáda alebo stáž? Študenti privítajú radšej zárobok (2012)

Platená brigáda alebo neplatená stáž s možnosťou kariérneho rastu po ukončení štúdia? Študenti častokrát potrebujú vykompenzovať náklady na štúdium, preto radšej volia možnosť platenej práce namiesto uplatnenia vo veľkej spoločnosti.Záujem študentov o brigády je dlhodobo vysoký nielen v čase letných prázdnin, ale aj počas školského roka. S blížiacimi sa vianočnými sviatkami a prípravou firemných večierkov je zo strany zamestnávateľov veľký záujem zamestnať študentov na jednorazové brigády. Ide hlavne o prácu pomocného personálu pri ...  viac »

Vytrvalosť je kľúčom k úspechu (2012)

Vytrvalosť je kľúčom k úspechu (2012)

 Pred rozhodnutím osloviť zamestnávateľa kvôli zvýšeniu platu by ste sa mali dobre zamyslieť, radí Emília Vilčáková, senior personnel consultant z personálnej agentúry AuJob.Kedy je vhodný čas na začatie rozhovoru so zamestnávateľom o zvýšení platu? Podľa AuJob-u je v prvom rade dôležité zamyslieť sa nad tým, či zvýšenie platu iba chcete alebo si ho aj skutočne zaslúžite. Pozrite sa preto na svoj pracovný výkon z perspektívy nadriadeného. Boli by ste so ...  viac »

Ako sa obliekali na pohovor naši rodičia (2011)

„Pozývame Vás na 1. kolo pohovoru. Budete sedieť aj s riaditeľom, preto sa, prosím, dobre pripravte a slušne oblečte.“ Ak si hľadáte prácu, s takýmto pozvaním na pohovor sa môžete stretnúť. Nie však pred 40 rokmi. Boli to pohovory?Pracovné „pohovory“ sa realizovali odlišne. Vypísala sa žiadosť o prijatie do zamestnania, osobný dotazník a podľa vzdelania sa priložil výučný list, maturitné vysvedčenie alebo vysokoškolský diplom. Kandidát (alebo častokrát škola) dokumenty odniesol priamo do fabriky alebo na ...  viac »

Rozhovor so Zuzkou (2011)

Vy osobne sa zaoberáte prioritne IT oblasťou. Majú dnešní absolventi prehľadom o situácii na pracovnom trhu? Dnešní absolventi sú rôzni. Väčšina z nich sa zúčastní prvého výberového pohovoru až po štátniciach. Absolventi z oblasti IT majú často krát rôzne informácie o dopyte po IT špecialistoch prehnane nadnesené, čo sa môže prejaviť aj na ich samotnej prezentácii. Existujú aj rôzne štatistiky, ktoré ukazujú, že aj ponuka platov pre absolventov z oblasti IT ...  viac »

Pošlite CV